Всім привіт!
Привіт друзі! Іноді потрібно всього кілька невеликих змін, щоб прискорити робочий процес та домогтися вищої якості створених вами проєктів. Можливо, комусь вони здаються очевидними, але фішка в тому, що ми частіше відмахуємось саме від очевидніших порад. Тому в цьому відео я поділюсь з вами своїми улюбленими прийомами та порадами, без яких складно уявити роботу над будь-яким проєктом у Figma. Поїхали!
За великою кількістю проєктів буває важко знайти потрібний файл у Figma. Створення обкладинки - це просте дієве рішення, яке дозволить зробити проєкти впізнаваними і спростить їхній пошук.
Щоб зробити його навігацію та підтримку швидкою і легкою, необхідність шукати певний дизайн або основний компонент може забирати багато часу і призводити до непорозумінь і дублювання роботи. Кожна сторінка повинна мати чітку назву. Для прикладу, ви можете створити файл проєкту з такими сторінками всередині: обкладинка, основні компоненти, документація стилю, основна область і прототип.
Практично кожен дизайн сайту включає в себе велику кількість варіантів кнопок, полів введення, карток продуктів та інших елементів, які повторюються на сторінці. Створивши компоненти та варіанти цих елементів, ми зекономимо багато часу у майбутньому. Наприклад, якщо ми вирішимо, що радіус заокруглення 16 пікселів має кращий вигляд ніж нуль, нам не потрібно буде змінювати його в кожній кнопці окремо. Використовуючи батьківські компоненти, ми можемо спростити це завдання. Потрібно буде внести одне коригування в батьківський компонент, і воно призведе до змін у всіх дочірніх компонентах.
Коли ми створюємо дизайн із використанням стилів, можна без втрати часу поекспериментувати з контурами, тінями, текстом і кольором у всіх елементах дизайну із застосованим стилем. Одна швидка зміна, і дизайн автоматично оновиться у всіх екземплярах, на які посилається цей стиль.
Ні для кого не секрет, що використання комбінацій клавіш швидше, ніж використання мишки. Майже кожна дія може бути ініційована за допомогою комбінації клавіш, щоб зробити роботу у Figma швидкою та ефективною. Чи може бути щось гірше, ніж спостерігати за тим, як колега-дизайнер возиться з мишкою, коли ви вже звикли користуватись комбінацією клавіш? Киньте собі виклик і вивчайте по одній новій комбінації клавіш щодня. Також напишіть в коментарях, кому цікаво, якими комбінаціями клавіш користуюся я у своїй повсякденній роботі, і якщо набереться багато таких коментарів, я випущу окреме відео.
Автолейаут повністю змінює правила гри в дизайні. Він дає змогу точніше підходити до розроблення продукту і підтримувати узгодженість у проєктному файлі. Завдяки автолейауту ви можете дуже гнучко створювати складні композиції та керувати відстанню між елементами. Окреме відео про автолейаут у Figma зараз з’явиться у вас у підказках.
Плагіни безкоштовні, прості у використанні і можуть суттєво підвищити вашу продуктивність та пришвидшити роботу. Адже деякі команди за допомогою плагінів можуть виконуватись автоматично. Замість того, щоб шукати і завантажувати потрібну вам іконку, зображення або текст, ви можете знайти те, що вам потрібно, не виходячи з вашого файлу.
На цьому все. Сподіваюсь, що вам сподобалось. Якщо ви хочете дізнатись більше лайфхаків, напишіть про це в коментарях, а також ставте лайки цьому відео та підписуйтесь на канал. З вами була Адолька, до зустрічі!